Hoppa till innehåll
TCGkort.se

Full Heal Energy (Legendary Collection 100/110) – värde och köpguide

Full Heal Energy – Legendary Collection 100/110 (Pokémonkort)
Full Heal Energy

Legendary Collection100/110

Kort- och setbilder via TCGdex. © Pokémon/Nintendo/Creatures/GAME FREAK – visas för identifiering.

Kort svar

Full Heal Energy är ett energikort med sällsyntheten Uncommon i Legendary Collection från 2002, nummer 100/110. Cardmarkets trendpris ger en prisindikation på 3,18 € (≈ 36 kr), uppdaterad 2026-09-27. Kortet får Samlarpoäng 21 av 100. Det verkliga priset beror på skick och version – kontrollera alltid aktuellt pris hos säljaren innan du köper.

Värde och prisindikation

Cardmarket-trend
3,18 €
I kronor
≈ 36 kr
Rörelse 7 d mot 30 dUppgång+14 %
Snitt 7 dagar
1,12 €≈ 13 kr
Snitt 30 dagar
0,98 €≈ 11 kr
Lägsta
0,15 €≈ 2 krLägsta annons, oftast sämre skick

Prisindikation från Cardmarket via TCGdex, uppdaterad 2026-09-27. Inte en köpkurs – kontrollera aktuellt pris hos säljaren.

USA-marknad (TCGplayer)
$1.37

Prisindikation från TCGplayer (USD), uppdaterad 2026-09-27. Inte en köpkurs – kontrollera aktuellt pris hos säljaren.

Kortfakta

Set
Legendary Collection
Nummer
100/110
Sällsynthet
Uncommon
Kategori/typ
Energi
Illustratör
Keiji Kinebuchi
Utgivning
2002-05-24
Serie
Legendary Collection

Data: TCGdex

Kortets text

Korttexten återges på engelska som på kortet.

Effekt

If you play this card from your hand, the Pokémon you attach it to is no longer affected by a Special Condition. Full Heal Energy provides Colorless energy. (Doesn't count as a basic Energy card.)

Svaghet
–
Resistens
–
Reträttkostnad
0
  • Ej tillåten i Standard
  • Ej tillåten i Expanded

Data: TCGdex

Samlarpoäng

Redaktionell poäng 0–100, inte en prisprognos.

21
Värde (35 %)
40
Sällsynthet (25 %)
10
Popularitet (20 %)
0
Setets betydelse (10 %)
30
Konstverk (10 %)
10
Så räknar vi Samlarpoäng

Var kan du köpa Full Heal Energy?

Söklänkarna är vanliga länkar, inte annonslänkar – vi får ingen ersättning för dem. Sökresultaten kan innehålla andra versioner av kortet, så kontrollera set, nummer och skick innan du köper.

Kontrollera äkthet före köp

Värdefulla kort kopieras. Jämför tryck, textur, baksida och stavning med kända äkta exemplar och var vaksam på priser som verkar för bra för att vara sanna. Använd vår checklista för äkta eller falska kort.

Fler kort i Legendary Collection

Hela setet

Prisindikation från Cardmarket via TCGdex, uppdaterad 2026-09-27. Inte en köpkurs – kontrollera aktuellt pris hos säljaren.

Vanliga frågor

Vad är Full Heal Energy (Legendary Collection 100/110) värt?

Cardmarkets trendpris ger en prisindikation på 3,18 € (≈ 36 kr), uppdaterad 2026-09-27. På den amerikanska marknaden (TCGplayer) ligger marknadspriset kring $1.37. Det är inte en köpkurs: skick, språk och tryckvariant påverkar priset, och samlarvärde kan gå både upp och ner.

Är Full Heal Energy från Legendary Collection sällsynt?

Kortet har sällsyntheten "Uncommon" och Samlarpoäng 21 av 100. Sällsynthet är bara en del – skick, tryckvariant och popularitet påverkar värdet minst lika mycket.

Hur vet jag om Full Heal Energy är äkta?

Jämför tryck, textur, baksida och stavning med kända äkta exemplar och kontrollera att numret 100/110 och setsymbolen för Legendary Collection stämmer. Var extra vaksam om priset verkar för bra för att vara sant, och använd vår checklista för äkta eller falska kort.

Var kan jag köpa Full Heal Energy i Sverige?

Enskilda kort (singles) hittar du hos specialiserade TCG-butiker, på Cardmarket och på Tradera. Sök på kortnamnet och numret 100/110 så hittar du rätt version, och räkna med frakt och skick när du jämför säljare.

Läs vidare

TCGkort.se är en oberoende guide för samlarkort. Vi är inte anslutna till, sponsrade av eller godkända av Nintendo, The Pokémon Company, Wizards of the Coast, Disney, Bandai, Konami eller andra rättighetsinnehavare. Varumärken används endast för att beskriva respektive produkter.

Få koll på nya set, guider och erbjudanden

Ett nyhetsbrev för svenska samlare. Ingen spam – avsluta när du vill.

Intressen