Hoppa till innehåll
TCGkort.se

Lana’s Fishing Rod (Cosmic Eclipse 266/236) – värde och köpguide

Lana’s Fishing Rod – Cosmic Eclipse 266/236 (Pokémonkort)
Lana’s Fishing Rod

Cosmic Eclipse266/236

Kort- och setbilder via TCGdex. © Pokémon/Nintendo/Creatures/GAME FREAK – visas för identifiering.

Kort svar

Lana’s Fishing Rod är ett tränarkort med sällsyntheten Secret Rare i Cosmic Eclipse från 2019, nummer 266/236. Just nu finns ingen prisindikation för kortet i vår Cardmarket-data, så vi visar inget pris. Kortet får Samlarpoäng 38 av 100, baserat på sällsynthet, popularitet, set och konstverk. Jämför sålda exemplar hos flera säljare innan du köper.

Värde och prisindikation

Det finns ingen prisindikation för Lana’s Fishing Rod i vår senaste Cardmarket-data. Vi visar därför inget pris – sök efter sålda exemplar och jämför skick hos flera säljare.

Kortfakta

Set
Cosmic Eclipse
Nummer
266/236
Sällsynthet
Secret Rare
Kategori/typ
Tränare, Item
Illustratör
Eske Yoshinob
Utgivning
2019-11-01
Serie
Sun & Moon

Data: TCGdex

Kortets text

Korttexten återges på engelska som på kortet.

Effekt

Shuffle a Pokémon and a Pokémon Tool card from your discard pile into your deck.

  • Ej tillåten i Standard
  • Tillåten i Expanded

Data: TCGdex

Samlarpoäng

Redaktionell poäng 0–100, inte en prisprognos.

38
Värde (35 %)
0
Sällsynthet (25 %)
80
Popularitet (20 %)
10
Setets betydelse (10 %)
80
Konstverk (10 %)
80

Kortet saknar prisindikation, så värdedelen blir 0.

Så räknar vi Samlarpoäng

Var kan du köpa Lana’s Fishing Rod?

Söklänkarna är vanliga länkar, inte annonslänkar – vi får ingen ersättning för dem. Sökresultaten kan innehålla andra versioner av kortet, så kontrollera set, nummer och skick innan du köper.

Kontrollera äkthet före köp

Värdefulla kort kopieras. Jämför tryck, textur, baksida och stavning med kända äkta exemplar och var vaksam på priser som verkar för bra för att vara sanna. Använd vår checklista för äkta eller falska kort.

Fler kort i Cosmic Eclipse

Hela setet

Prisindikation från Cardmarket via TCGdex, uppdaterad 2026-09-27. Inte en köpkurs – kontrollera aktuellt pris hos säljaren.

Vanliga frågor

Vad är Lana’s Fishing Rod (Cosmic Eclipse 266/236) värt?

Det finns ingen prisindikation för kortet i vår senaste Cardmarket-data, så vi anger inget pris. Sök efter sålda exemplar på Cardmarket eller Tradera och jämför skick innan du köper.

Är Lana’s Fishing Rod från Cosmic Eclipse sällsynt?

Kortet har sällsyntheten "Secret Rare" och Samlarpoäng 38 av 100. Sällsynthet är bara en del – skick, tryckvariant och popularitet påverkar värdet minst lika mycket.

Hur vet jag om Lana’s Fishing Rod är äkta?

Jämför tryck, textur, baksida och stavning med kända äkta exemplar och kontrollera att numret 266/236 och setsymbolen för Cosmic Eclipse stämmer. Var extra vaksam om priset verkar för bra för att vara sant, och använd vår checklista för äkta eller falska kort.

Var kan jag köpa Lana’s Fishing Rod i Sverige?

Enskilda kort (singles) hittar du hos specialiserade TCG-butiker, på Cardmarket och på Tradera. Sök på kortnamnet och numret 266/236 så hittar du rätt version, och räkna med frakt och skick när du jämför säljare.

Läs vidare

TCGkort.se är en oberoende guide för samlarkort. Vi är inte anslutna till, sponsrade av eller godkända av Nintendo, The Pokémon Company, Wizards of the Coast, Disney, Bandai, Konami eller andra rättighetsinnehavare. Varumärken används endast för att beskriva respektive produkter.

Få koll på nya set, guider och erbjudanden

Ett nyhetsbrev för svenska samlare. Ingen spam – avsluta när du vill.

Intressen