Hoppa till innehåll
TCGkort.se

Victini VMAX (Battle Styles 165/163) – värde och köpguide

Victini VMAX – Battle Styles 165/163 (Pokémonkort)
Victini VMAX

Battle Styles165/163

Kort- och setbilder via TCGdex. © Pokémon/Nintendo/Creatures/GAME FREAK – visas för identifiering.

Kort svar

Victini VMAX är ett Pokémonkort med sällsyntheten Secret Rare i Battle Styles från 2021, nummer 165/163. Cardmarkets trendpris ger en prisindikation på 11,96 € (≈ 135 kr), uppdaterad 2026-09-27. Kortet får Samlarpoäng 55 av 100. Det verkliga priset beror på skick och version – kontrollera alltid aktuellt pris hos säljaren innan du köper.

Värde och prisindikation

Cardmarket-trend
11,96 €
I kronor
≈ 135 kr
Rörelse 7 d mot 30 dNedgång−5 %
Snitt 7 dagar
12,11 €≈ 135 kr
Snitt 30 dagar
12,79 €≈ 145 kr
Lägsta
6,00 €≈ 68 krLägsta annons, oftast sämre skick

Prisindikation från Cardmarket via TCGdex, uppdaterad 2026-09-27. Inte en köpkurs – kontrollera aktuellt pris hos säljaren.

USA-marknad (TCGplayer)
$18.40

Prisindikation från TCGplayer (USD), uppdaterad 2026-09-27. Inte en köpkurs – kontrollera aktuellt pris hos säljaren.

Kortfakta

Set
Battle Styles
Nummer
165/163
Sällsynthet
Secret Rare
Kategori/typ
Pokémon, VMAXEld (Fire)
HP
310
Illustratör
PLANETA Mochizuki
Utgivning
2021-03-19
Serie
Sword & Shield

Data: TCGdex

Kortets text

Korttexten återges på engelska som på kortet.

Utvecklas från Victini V

Attacker

    • Colorless
    Spreading Flames

    Attach up to 3 Fire Energy cards from your discard pile to your Pokémon in any way you like.

    • Fire
    • Colorless
    Max Victory100+ i skada

    If your opponent's Active Pokémon is a Pokémon V, this attack does 120 more damage.

Svaghet
Vatten (Water)×2
Resistens
–
Reträttkostnad
2

Regleringsmärke: E

  • Ej tillåten i Standard
  • Tillåten i Expanded

Data: TCGdex

Samlarpoäng

Redaktionell poäng 0–100, inte en prisprognos.

55
Värde (35 %)
57
Sällsynthet (25 %)
80
Popularitet (20 %)
20
Setets betydelse (10 %)
30
Konstverk (10 %)
80
Så räknar vi Samlarpoäng

Var kan du köpa Victini VMAX?

Söklänkarna är vanliga länkar, inte annonslänkar – vi får ingen ersättning för dem. Sökresultaten kan innehålla andra versioner av kortet, så kontrollera set, nummer och skick innan du köper.

Kontrollera äkthet före köp

Värdefulla kort kopieras. Jämför tryck, textur, baksida och stavning med kända äkta exemplar och var vaksam på priser som verkar för bra för att vara sanna. Använd vår checklista för äkta eller falska kort.

Fler Victini-kort

Alla 39
  • Victini – White Flare 172/86 (Pokémonkort)
    Victini

    White Flare172/86

    497 € (≈ 5 620 kr)Uppgång+17 %
  • Victini – Black Bolt 171/86 (Pokémonkort)
    Victini

    Black Bolt171/86

    477 € (≈ 5 390 kr)Nedgång−5 %
  • Victini – XY Black Star Promos XY189 (Pokémonkort)
    Victini

    XY Black Star PromosXY189

    58,56 € (≈ 660 kr)
  • Victini – XY Black Star Promos XY117 (Pokémonkort)
    Victini

    XY Black Star PromosXY117

    25,29 € (≈ 285 kr)Nedgång−9 %
  • Victini – Legendary Treasures 23/113 (Pokémonkort)
    Victini

    Legendary Treasures23/113

    17,36 € (≈ 195 kr)Uppgång+20 %
  • Victini – Noble Victories 14/101 (Pokémonkort)
    Victini

    Noble Victories14/101

    9,21 € (≈ 105 kr)Uppgång+92 %
  • Victini – Noble Victories 15/101 (Pokémonkort)
    Victini

    Noble Victories15/101

    9,21 € (≈ 105 kr)Uppgång+92 %
  • Victini – Noble Victories 43/101 (Pokémonkort)
    Victini

    Noble Victories43/101

    9,21 € (≈ 105 kr)Uppgång+92 %

Prisindikation från Cardmarket via TCGdex, uppdaterad 2026-09-27. Inte en köpkurs – kontrollera aktuellt pris hos säljaren.

Fler kort i Battle Styles

Hela setet

Prisindikation från Cardmarket via TCGdex, uppdaterad 2026-09-27. Inte en köpkurs – kontrollera aktuellt pris hos säljaren.

Vanliga frågor

Vad är Victini VMAX (Battle Styles 165/163) värt?

Cardmarkets trendpris ger en prisindikation på 11,96 € (≈ 135 kr), uppdaterad 2026-09-27. På den amerikanska marknaden (TCGplayer) ligger marknadspriset kring $18.40. Det är inte en köpkurs: skick, språk och tryckvariant påverkar priset, och samlarvärde kan gå både upp och ner.

Är Victini VMAX från Battle Styles sällsynt?

Kortet har sällsyntheten "Secret Rare" och Samlarpoäng 55 av 100. Sällsynthet är bara en del – skick, tryckvariant och popularitet påverkar värdet minst lika mycket.

Vilka attacker har Victini VMAX?

Victini VMAX har 2 attacker: Spreading Flames (kostnad 1× Colorless) och Max Victory (kostnad 1× Fire + 1× Colorless, 100+ i skada). Korttexten återges på engelska som på kortet.

Hur vet jag om Victini VMAX är äkta?

Jämför tryck, textur, baksida och stavning med kända äkta exemplar och kontrollera att numret 165/163 och setsymbolen för Battle Styles stämmer. Var extra vaksam om priset verkar för bra för att vara sant, och använd vår checklista för äkta eller falska kort.

Var kan jag köpa Victini VMAX i Sverige?

Enskilda kort (singles) hittar du hos specialiserade TCG-butiker, på Cardmarket och på Tradera. Sök på kortnamnet och numret 165/163 så hittar du rätt version, och räkna med frakt och skick när du jämför säljare.

Läs vidare

TCGkort.se är en oberoende guide för samlarkort. Vi är inte anslutna till, sponsrade av eller godkända av Nintendo, The Pokémon Company, Wizards of the Coast, Disney, Bandai, Konami eller andra rättighetsinnehavare. Varumärken används endast för att beskriva respektive produkter.

Få koll på nya set, guider och erbjudanden

Ett nyhetsbrev för svenska samlare. Ingen spam – avsluta när du vill.

Intressen