Hoppa till innehåll
TCGkort.se

Single Strike Urshifu VMAX (Brilliant Stars Trainer Gallery TG19) – värde och köpguide

Single Strike Urshifu VMAX

Brilliant Stars Trainer GalleryTG19

Kort svar

Single Strike Urshifu VMAX är ett Pokémonkort med sällsyntheten Ultra Rare i Brilliant Stars Trainer Gallery från 2022, nummer TG19. Cardmarkets trendpris ger en prisindikation på 7,35 € (≈ 83 kr), uppdaterad 2026-09-27. Kortet får Samlarpoäng 49 av 100. Det verkliga priset beror på skick och version – kontrollera alltid aktuellt pris hos säljaren innan du köper.

Värde och prisindikation

Cardmarket-trend
7,35 €
I kronor
≈ 83 kr
Rörelse 7 d mot 30 dNedgång−8 %
Snitt 7 dagar
7,27 €≈ 82 kr
Snitt 30 dagar
7,88 €≈ 89 kr
Lägsta
3,00 €≈ 34 krLägsta annons, oftast sämre skick

Prisindikation från Cardmarket via TCGdex, uppdaterad 2026-09-27. Inte en köpkurs – kontrollera aktuellt pris hos säljaren.

Kortfakta

Set
Brilliant Stars Trainer Gallery
Nummer
TG19
Sällsynthet
Ultra Rare
Kategori/typ
Pokémon, VMAXKamp (Fighting)
HP
330
Illustratör
kodama
Utgivning
2022-02-25
Serie
Sword & Shield

Data: TCGdex

Kortets text

Korttexten återges på engelska som på kortet.

Utvecklas från Single Strike Urshifu V

Attacker

    • Colorless
    • Colorless
    • Colorless
    Beatdown100 i skada
    • Fighting
    • Fighting
    • Fighting
    • Colorless
    G-Max One Blow270 i skada

    Discard all Energy from this Pokémon. This attack's damage isn't affected by any effects on your opponent's Active Pokémon.

Svaghet
Psykisk (Psychic)×2
Resistens
–
Reträttkostnad
3

Regleringsmärke: E

  • Ej tillåten i Standard
  • Tillåten i Expanded

Data: TCGdex

Samlarpoäng

Redaktionell poäng 0–100, inte en prisprognos.

49
Värde (35 %)
51
Sällsynthet (25 %)
65
Popularitet (20 %)
20
Setets betydelse (10 %)
30
Konstverk (10 %)
80
Så räknar vi Samlarpoäng

Var kan du köpa Single Strike Urshifu VMAX?

Söklänkarna är vanliga länkar, inte annonslänkar – vi får ingen ersättning för dem. Sökresultaten kan innehålla andra versioner av kortet, så kontrollera set, nummer och skick innan du köper.

Kontrollera äkthet före köp

Värdefulla kort kopieras. Jämför tryck, textur, baksida och stavning med kända äkta exemplar och var vaksam på priser som verkar för bra för att vara sanna. Använd vår checklista för äkta eller falska kort.

Fler Rapid Strike Urshifu-kort

Alla 22

Prisindikation från Cardmarket via TCGdex, uppdaterad 2026-09-27. Inte en köpkurs – kontrollera aktuellt pris hos säljaren.

Fler kort i Brilliant Stars Trainer Gallery

Hela setet

Prisindikation från Cardmarket via TCGdex, uppdaterad 2026-09-27. Inte en köpkurs – kontrollera aktuellt pris hos säljaren.

Vanliga frågor

Vad är Single Strike Urshifu VMAX (Brilliant Stars Trainer Gallery TG19) värt?

Cardmarkets trendpris ger en prisindikation på 7,35 € (≈ 83 kr), uppdaterad 2026-09-27. Det är inte en köpkurs: skick, språk och tryckvariant påverkar priset, och samlarvärde kan gå både upp och ner.

Är Single Strike Urshifu VMAX från Brilliant Stars Trainer Gallery sällsynt?

Kortet har sällsyntheten "Ultra Rare" och Samlarpoäng 49 av 100. Sällsynthet är bara en del – skick, tryckvariant och popularitet påverkar värdet minst lika mycket.

Vilka attacker har Single Strike Urshifu VMAX?

Single Strike Urshifu VMAX har 2 attacker: Beatdown (kostnad 3× Colorless, 100 i skada) och G-Max One Blow (kostnad 3× Fighting + 1× Colorless, 270 i skada). Korttexten återges på engelska som på kortet.

Hur vet jag om Single Strike Urshifu VMAX är äkta?

Jämför tryck, textur, baksida och stavning med kända äkta exemplar och kontrollera att numret TG19 och setsymbolen för Brilliant Stars Trainer Gallery stämmer. Var extra vaksam om priset verkar för bra för att vara sant, och använd vår checklista för äkta eller falska kort.

Var kan jag köpa Single Strike Urshifu VMAX i Sverige?

Enskilda kort (singles) hittar du hos specialiserade TCG-butiker, på Cardmarket och på Tradera. Sök på kortnamnet och numret TG19 så hittar du rätt version, och räkna med frakt och skick när du jämför säljare.

Läs vidare

TCGkort.se är en oberoende guide för samlarkort. Vi är inte anslutna till, sponsrade av eller godkända av Nintendo, The Pokémon Company, Wizards of the Coast, Disney, Bandai, Konami eller andra rättighetsinnehavare. Varumärken används endast för att beskriva respektive produkter.

Få koll på nya set, guider och erbjudanden

Ett nyhetsbrev för svenska samlare. Ingen spam – avsluta när du vill.

Intressen